Podsumowanie projektu "Razem dla Rozwoju – Aktywna Edukacja Globalna’’

Uczniowie klasy I przez cały rok realizowali projekt ,,Edukacja Globalna – Razem dla Rozwoju’’, której celem było: kształtowanie postawy rozumienia swojej roli w świecie, zachęcenie do empatii i pomocy innym, rozwijanie poczucia sprawiedliwości społecznej, akceptacji ludzi innych kultur.

W ramach projektu  uczniowie zrealizowali sześć scenariuszy i przeprowadzili i trzy akcje edukacyjne ,,Tydzień Edukacji Globalnej’’, ,,Światowy Dzień Wody’’, i ,,Światowy Dzień Dzieci Ulicy’’. Poprzez atrakcyjne zabawy chciałam pokazać dzieciom, że w świecie nie jesteśmy sami i uczyłam je wrażliwości na potrzeby innych. Dzieci oglądały filmy przygotowane specjalnie na ten cel, wykonywały prace plastyczne, bawiły się i uczyły poprzez zabawę. Rozwiązywały krzyżówki, rebusy. Trud ten został zauważony i nagrodzony jako najlepszy.  W imieniu organizatorów oraz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu otrzymaliśmy serdeczne podziękowanie za udział w tym projekcie, za wszelkie zaangażowanie, realizację konspektów, przygotowanie akcji edukacyjnych mających na celu uświadomienie problemów globalnych. W nagrodę dzieci miały możliwość zwiedzenia wszystkich kontynentów świata w ,,Wioskach Świata’’ i brały udział w zajęciach, każde dziecko otrzymało grę planszową ,,Przejdź przez dżunglę’’ ,oraz  pyszny poczęstunek. W ramach nagrody rzeczowej dla klasy otrzymaliśmy atlasy, piłkę z mapą świata, filmy, duże puzzle z kontynentami. Szkoła certyfikat udziału w projekcie. Zwycięzcom gratuluję nagród i zachęcam do realizacji dalszych projektów.

Podstolice, czerwiec 2015 r.

Tekst: MH

Foto: MH i AJ