ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECI ULICY

12 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Dzieci Ulicy. W ramach realizacji projektu ,,Razem dla Rozwoju- aktywna edukacja globalna’’ koordynatorka projektu Maria Hyży przygotowała prezentację oraz zajęcia pod tytułem ,,Dzieci Ulicy w Ameryce Południowej oraz bogactwo kultury w Ameryce Południowej’’.

W trakcie zajęć uczniowie klasy I zapoznali się z sytuacją dzieci w Ameryce Południowej a zwłaszcza w  Brazylii, ich niewolniczą pracą oraz warunkami życia w slumsach. Film miał być odpowiedzią na zawarte w nim pytania, co to znaczy dzieci ulicy?, że są to dzieci które mieszkają na ulicy, doświadczają głodu, chorób i przemocy, oraz ogromnego poczucia zagubienia  i samotności. Po tych zajęciach dzieci wiedzą, co to znaczy dzieci ulicy?, kim są dzieci ulicy? Oraz w jakich krajach najbardziej jest widoczny ten problem i jak im pomóc.

Postolice kwiecień 2015r.

Tekst i foto: MH