MOI KOLEDZY Z AMERYKI POŁUDNIOWEJ

Pod takim hasłem uczniowie klasy I realizowali zajęcia w ramach  projektu ,,Razem dla Rozwoju- aktywna edukacja globalna’’. Celem zajęć było zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi życia mieszkańców Ameryki Południowej i uwrażliwienie na różnorodność kulturową tego kontynentu.

Dzieci poznały życie małego Juanita i jego przyjaciół. W kwietniu dołączył do klasy uczeń z Rosji Ivan i tu nastąpiła duża wymiana zdań na temat życia dzieci w Ameryce Południowej, Rosji i w Polsce. Dzieci opowiadały o życiu, kulturze, zwyczajach i obyczajach, następnie dokonywały porównań oraz różnic jakie występują w tych trzech krajach. Na koniec zajęć dzieci przystąpiły po wysłuchaniu informacji oraz po rozpoznaniu stroju Juanita na obrazku do rysowania i kolorowania stroju południowoamerykańskiego. Dziewczynki rysowały i kolorowały strój damski, a chłopcy męski. Stroje były ciekawe i pomysłowe.

Podstolice, maj 2015r.

Tekst i foto MH