Witajcie w naszej bajce :)

Po wakacyjnej przerwie Unijna Grupa Teatralna „Maska” działająca w ramach projektu „Edukacja naszą szansą” wznowiła swoją działalność. Znane z ubiegłego roku ćwiczenia na pamięć i koncentrację uczniowie wzbogacili o własne modyfikacje – na ogół przestrzenne Uśmiech oraz poznali nowe sposoby ruchu scenicznego. Zajęcia polegały m.in. za zapamiętywaniu skomplikowanego układu przedmiotów (i osób) oraz odtwarzaniu go po wprowadzeniu zmian, układaniu i zapamiętywaniu opowieści zaczynającej się od zwrotu „zielony autobus”, którą należało bezbłędnie powtórzyć po wszystkich osobach oraz na zabawach ruchowych takich jak „motek”, „łokieć” czy „kolanko”. Po wstępnym, ale jakże dynamicznym treningu teatralnym wszyscy uczniowie poczuli się jak w bajce – i to bajce, którą stworzyli sami.

Tekst i foto: JT

Podstolice, październik 2014