Szkolimy się!

Dnia 18 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach odbyło się szkolenie dla Rady Pedagogicznej w ramach Projektu „Centrum Rozwoju Edukacji w Powiecie Wielickim”. Szkolenie na temat profilu szkoły poprowadziła pani Dorota Kulesza. Towarzyszyła jej pani Agnieszka Szatkowska, już drugi rok wspierająca naszą szkołę jako Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji działający w ramach w/w programu. Pod kierunkiem prowadzących oraz pani dyrektor Małgorzaty Makowiec nauczyciele utworzyli tzw. mapę szkoły w kilku obszarach: nauczanie, uczenie się, wychowanie, szkoła w środowisku i zarządzanie szkołą. Następnie wszyscy uczestnicy wspólnie poszukiwali dla każdego z nich najlepszych dróg rozwoju. Kolejnym etapem pracy będzie zebranie podobnych informacji od dzieci i rodziców oraz wypracowanie dla szkoły najbardziej efektywnych rozwiązań.

Tekst i foto: JT

Podstolice, marzec 2015