Zagraj lustro, bądź lokomotywą, nie wypadnij za burtę!

Takie między innymi polecenia usłyszeli uczestnicy zajęć Unijnej Grupy Teatralnej „Maska”, wykonując zadania aktorskie na podsumowanie ostatniego semestru. Najpierw uczniowie zostali podzieleni na pary. Stojąc naprzeciw siebie, na zmianę wykonywali najdziwniejsze miny i gesty, jakie im przyszły do głowy. „Lustro” musiało je powtarzać jak najdokładniej – i jak najszybciej! To wcale nie było łatwe, ale z pewnością śmieszne Uśmiech. Następnie wszyscy uczniowie zbudowali „machinę” – w tym przypadku „lokomotywę”. Oooo, to dopiero było zadanie! Trzeba było pokonać tunele, liczne przeszkody i łańcuchy górskie, nie gubiąc wagonów i zatrzymując się w niespodziewanych miejscach. No, cóż, czasem trzeba było coś naprawić, pozbierać lub kogoś popędzić. Pociąg przecież musi być punktualny! Uff, wszyscy zdążyli… żeby przesiąść się na statek, który sami zrobili tworząc z dwóch rzędów burty, dziób i rufę. Och, ale wiało! Huragan o mało co nie doprowadził do katastrofy, ale na szczęście statek wytrzymał! Po wszystkim można było odpocząć na bezludnej wyspie… i wybrać się na… lodowisko, nad rzekę i prosto w chmury – z tkaniny, i to ciągle tej samej. Ktoś zapyta – po co udawać? A po to, żeby uruchomić swoje ciało, przyzwyczaić je do różnych ról, a następnie zagrać… wszystko!

Za swoje osiągnięcia, aktywność i pomysłowość Unijna Grupa Teatralna „Maska” została nagrodzona upominkami i pamiątkowymi dyplomami przez swojego opiekuna Joannę Tebień.

Tekst i foto: JT

Podstolice, styczeń 2015