Nasza szkoła jest piękna!

W okresie świąteczno – zimowym Samorząd Szkolny pod opieką pani Izabeli Wawrzyk ogłosił i przeprowadził konkurs na najpiękniejszą salę w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Podstolicach.

Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami stanęły na wysokości zadania i wspaniale ozdobili swoje klasy. Ze ścian, drzwi i gazetek patrzyły na nas Mikołaje z workami pełnymi prezentów, reniferki ciągnące sanie, niebieska Pani Zima w puszystym futrze, dzieci bawiące się na śniegu, zamyślone aniołki i wesołe bałwanki. W klasach stały kolorowe, świecące choinki oplecione łańcuchami i obwieszone błyszczącymi bombkami, na gazetkach widniały zimowe pejzaże, a także teksty kolęd i Bożonarodzeniowe szopki. Nie zabrakło także akcentów przyrodniczych jak karmniki dla ptaszków czy ozdoby z szyszek. I jak tu wybrać najpiękniejszą klasę? Po naradzie komisja złożona z samorządów klasowych przyznała następujące miejsca:

Przedszkole – I miejsce

W klasach 0 – III:

I miejsce – klasa I

II miejsce – klasa II, klasa III

W klasach IV – VI:

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa VI

III miejsce – klasa IV

Pani Dyrektor Małgorzata Makowiec wręczyła przewodniczącym klas pamiątkowe dyplomy. Gratulacje dla wszystkich!

Tekst i zdjęcia: JT

Podstolice, luty 2015