Wycieczka do kina Mediateka w Wieliczce

10.05 (piątek) w ramach programu Kino Wieliczka Mediateka dla Przedszkoli udaliśmy się na wycieczkę do Kina Mediateka w Wieliczce na seans pt.: „Basia 2”.

Bajkę poprzedziła prelekcja przybliżająca tematykę bajki, która jest adaptacją czterech książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Pokazuje  świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki, która ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! W nowej odsłonie serialowych przygód Basia uczy się tańca – zapoznaje się z dyscypliną i aktywnością fizyczną; w gotowaniu szuka nie tylko smaku, ale uczy się współpracy i pracy w zespole; podczas zakupów poznaje wartość pieniądza i mierzy się z trudną sztuką oporu przed reklamą, a w epizodzie o telewizorze – że istnieje świat ekranu, który może zastąpić wyobraźnię. Po seansie każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał dyplom. Bardzo podobała nam się ta wycieczka!

Tekst: MK

Foto: MK