Dzień Dinozaura

27.02 obchodziliśmy w naszym przedszkolu ten wyjątkowy dzień, było to ważne wydarzenie. Każdy z nas mógł w tym dniu przynieść swoje figurki dinozaurów, książki, układanki i puzzle. Mieliśmy okazję wykazać się swoją wiedzą, a jest ona nie mała.

Nauczyliśmy się piosenki o dinozaurze Dino, który przeniósł nas w swój prehistoryczny świat dzięki prezentacji multimedialnej, a także filmowi edukacyjnemu z serii „Było sobie życie- Była sobie Ziemia”.  Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury.  Pani przygotowały zagadki, ale także doświadczenie, które dostarczyło nam wielu wrażeń był to  „Wulkan” . Wykonaliśmy także podobiznę dinozaura Dinka. Na koniec każdy z nas otrzymał order za piękną pracę na zajęciach i uczestnictwo w Dniu Dinozaura. To był dzień pełen wrażeń!

Tekst: MK

Foto: MK