Środa, 2024-04-17

Imieniny: Anicety, Klary

Warsztaty mydlarskie w przedszkolu

W czwartek 18 stycznia w oddziale przedszkolnym zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo i pachnąco, a to za sprawą odbywających się tam warsztatów mydlarskich. Zajęcia były okazją do stworzenia małych i niepowtarzalnych mydełek glicerynowych, które za kilka dni dzieci wręczą swoim  babciom z okazji ich święta.

Na początku warsztatów na dzieci czekało nie lada wyzwanie, każde z nich dostało nóż i miało za zadanie pokroić glicerynę na drobne kawałki. Tak przygotowaną bazę glicerynową rozpuszczono w kuchence mikrofalowej, by później przejść do bardziej przyjemnych zadań. Uczestnicy warsztatów do sporządzenia mydełek mieli do wyboru wiele barwników oraz zapachów z których największym zainteresowaniem cieszył się olejek sandałowy. Gdy baza mydlana była już przygotowana została wlewana do silikonowych foremek i posypywana brokatem. Zajęcia sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a zapach użytych olejków  długo unosił się w przedszkolu.

Podstolice, styczeń 2018 r.

Tekst i foto: UP