Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

,,Śniadanie daje moc’’ - oddział przedszkolny 01

Sprawozdanie ze szkolnej akcji ,,Śniadanie daje moc’’ 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy ,,zerowej’’ włączyły się do VII już Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,, Śniadanie daje moc’’ organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. 1000 słów - może być za mało…… by opisać co się działo….. Podejmujemy działanie – zrobimy klasowe śniadanie ! Co jeść/ Kiedy jeść ? – ważna sprawa – to ciekawa jest zabawa. Pomyślimy…. Poradzimy .. – do ekspertów się zwrócimy. Zasad wszystkich jest 12 – my poznaliśmy je właśnie. To dla zdrowia jest odkrycie, teraz tylko wcielać w życie. Nie ma czasu na pytania trzeba zrobić plan działania. Dzieci najpierw założyły odpowiednie stroje ( fartuszki i czapeczki), umyły ręce a następnie przystąpiły pod czujnym okiem wychowawczyni oraz rodziców do przygotowywania przepysznych kolorowych i zdrowych kanapek, a potem wspólnie spożywały przygotowane drugie śniadanie. Na stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowo - warzywne oraz pyszne soki.

Podstolice , listopad 2017

Tekst : MH