Kampania Pomarańczowej Wstążki - konkurs plastyczny

Pedagog szkolny Małgorzata Rosołowska zorganizowała w naszej szkole konkurs profilaktyczno – plastyczny pt.: „Mam prawo do godności, szacunku, bezpieczeństwa, wolności, miłości…” w ramach udziału naszej placówki w Międzynarodowej Kampanii Przeciwko Przemocy Wobec Dzieci i Młodzieży, która w naszej gminie była realizowana pod hasłem Kampanii Pomarańczowej Wstążki 2019.

Celem konkursu było promowanie idei świata bez przemocy wobec dzieci i młodzieży, popularyzowania wśród nich ich podstawowych praw i inspirowanie do pracy twórczej.

Uczniowie naszej szkoły i przedszkola bardzo chętnie i licznie (wpłynęło 75 prac ) wzięli udział w tym  konkursie. W dni 29.10.2019 rozstrzygnięto konkurs na poziomie szkolnym i nagrodzono zwycięzców. Uczniowie zdobyli następujące miejsca  w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria wiekowa kl. VIII-V:

I miejsce : Zofia Kozioł kl. VIII

II miejsce: Tomasz Tomana kl. VIII i Jakub Szczurek kl. VIII

III miejsce: Weronika Kaszowska kl. VIII i Zuzanna Sołtys kl. VI

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Trzyszczyk kl. VIII; Kacper Kwapień kl. VIII; Krystian Szerszeń kl. VIII; Weronika Paluch kl. VII; Gabriela Kozioł kl. VII; Martyna Jania kl. VI; Amelia Kmita kl. VI.

Kategoria wiekowa kl. I-III:

I miejsce: Szczepan Gawor kl. I

II miejsce: Wiktoria Turcza kl. III

III miejsce: Remigliusz Kurleto kl. I

Wyróżnienia otrzymali: Zofia Chlebda kl. I; Jan Kozioł kl. I; Gabriela Tomana kl. III.

W konkursie wzięły również działające w naszej szkole świetlice. Nagrodzeni zostali uczniowie:

W ramach świetlicy szkolnej: Oskar Rosa kl. II i Radosław Szromek kl. II

W ramach świetlicy socjo - terapeutycznej „Wyspa”: Jakub Bakalarz kl. III i Janusz Kurleto kl. III.

Kategoria wiekowa przedszkole:

I miejsce: Gabriela Strączek i Zuzanna Czepiel i Blank Sikora

II miejsce: Nicola Opryszek  i Karol Chlebda

III miejsce: Magdalena Płachno i Szymon Strączek

Pedagog szkolny Małgorzata Rosołowska przekazała najładniejsze prace (21 uczniów), wyłonione w konkursie na poziomie szkolnym, do MGOPS w Wieliczce. 15.11.2019 r. rozstrzygnięto konkurs w ramach Kampanii Pomarańczowej Wstążki 2019. Delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką pedagoga uczestniczyła w uroczystości rozdania nagród i dyplomów, która odbyła się w Mediatece w Wieliczce.

Miło nam poinformować, że uczennica kl. VIII naszej szkoły – Zofia Kozioł, otrzymała wyróżnienie (wpłynęło ponad 200 prac ze wszystkich szkół gminy Wieliczka).

Pedagog szkolny Małgorzata Rosołowska gratuluje wszystkim nagrodzonym i dziękuje za udział w konkursie.

Tekst: MR

Foto:M