"Królowa Śniegu"

W dniu 5 lutego 2024 r. dzieci z grupy „Smerfy” i „Odkrywcy Gwiazd” wybrali się na wycieczkę do Kampusu w Wieliczce na spektakl pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów  Teatru Nowoczesnego.

Zimowa opowieść napisana przez Hansa Christiana Andersena rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od 1845 roku. Młodsi widzowie odnajdują w niej mnóstwo cudownych, niesamowitych przygód – magiczną podróż Gerdy i jej niezwykłych przyjaciół spotkanych w czasie drogi. Dziewczynka przemierzyła cały świat, aby odnaleźć i ocalić swojego przyjaciela. Dla dorosłych to podróż w niebanalny świat, opowieść o tym co w życiu jest ważne i o co warto walczyć. Ciekawa fabuła, kolorowe kostiumy i scenografia oraz wpadające w ucho rytmiczne piosenki przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na ich twarzach prawdziwy zachwyt!

Przedstawienie wzbudziło wiele emocji i na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Tekst: JB

Foto: JB, BĆ